• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
YÜZ YOGASI

YÜZ YOGASI

Özellikle belli bir yaştan sonra değişiklikler meydana gelen yüzlerin iyileştirilmesinde fayda sağlayan yüz yogası farklı şekillerde yapılabilmektedir. İlerleyen yaş ile birlikte zayıflayan ve incelmeye başlayan yüz kaslarının düzelmesinde etkilidir. Daha düzgün bir yüz hatları sağlayan yoga ile birlikte çok daha genç ve dinamik bir yüze kavuşulmaktadır. Son derece basit ve pratik olan işlemlerin her gün 3 kere yapılması yeterli olmaktadır. Bununla birlikte çok dikkatli bir şekilde yapılması da büyük önem taşımaktadır. Çünkü yanlış uygulamalar neticesinde yanakların formları değişebilmektedir. Bunun için her yere eşit bir şekilde basınç verilerek hareketlerin yapılması amaçlanmaktadır. Özellikle alın kısmına yapılan yogada ağrı gibi durumların ortaya çıkması halinde ara verilmesi önerilmektedir.

Yüz Yogası Nasıl Yapılmaktadır?

Yüz hatlarında meydana gelen orantısızlıkların giderilmesinde etkili olan yüz yogası, bölgelere göre farklı şekillerde yapılabilmektedir. Bir masaj usulü şeklinde olan yogada eller iki yanağa koyulmaktadır. Ellerin nemlendirici bir kreme sürülmesinden sonra yanaklar üzerinden yavaşça yukarı doğru kaldırma hareketi uygulanmaktadır. Böylelikle yüzün yukarı doğru kaldırılması sağlanmaktadır. Günde üç defa bu hareketin yapılmasıyla sarkmış durumda olan yüz hatlarının toparlanması da kısa süre içinde gerçekleşmektedir. Bununla birlikte alın üzerinde bulunan kırışıkların giderilmesi için ise her iki elin orta parmakları kullanılmaktadır. Orta parmakların alın üzerinden yukarı doğru hareketi sağlanmaktadır. Böylelikle çok sık bir şekilde görülen alında oluşan kırışıklarda giderilmektedir.

Göz Kırışıkları İçin Yüz Yogası

Göz çevresinde meydana gelen kırışıkların yok edilmesinde ise işaret ve baş parmaklar kullanılmaktadır. İşaret ve baş parmakların yardımıyla gözün açılabilmesi için uğraşı verildikten sonra beş saniye beklenilmelidir. Daha sonrasında işlem devam ettirilmelidir. Bu işlem sonucunda göz kırışıklarının giderildiği görülmektedir. Yanak, göz, alın gibi yüz hatlarının iyileştirilmesinde etkili olan yüz yogası, aynı zamanda pratik ve kolay uygulanabilir olması bakımından da tercih edilmektedir. Hiçbir şeye ihtiyaç duyulmadan ev ortamında yapımı mümkündür.

YAZAR HAKKINDA

Hürriyet Kadın Hürriyet Kadın Hürriyettir Kadın, Kadın Hürriyettir.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*