• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
YAZ AYLARINDA CİLT BAKIMI

YAZ AYLARINDA CİLT BAKIMI

Yaz aylarında çok daha fazla kuruma gösteren cildin özelliklerine göre yaz aylarında cilt bakımı yapılmaktadır. Bunun için çok daha fazla özen gösterilmesi gerekli olan işlemlerle nemlendirme sağlanmaktadır. Cildin nemli tutulmasının yanı sıra fazla ağır makyajlardan da kaçınılması isabetli olmaktadır. Kapatıcı ve fondöten gibi malzemelerin yaz aylarında tercih edilmesi durumunda cildin nefes alması güçleşmektedir. Bu durum diri görülmesinin de önüne geçmektedir. Bitkisel anlamda destek sağlayan çeşitli yaz meyvelerinden yapılacak maskeler ile cildin zengin içerikli kalması sağlanmaktadır.

Güneş Işınlarının Etkisi

Yaz aylarında cilt üzerinde oldukça büyük bir etkiye sahip olan güneş ışınlarının korunması gereklidir. Özellikle çok sıcak olan bölgelerde yaşayan kişilerin güneş kremi kullanması önerilmektedir. Çok daha hızlı bir şekilde kırışıkların oluşmasına neden olan güneş ışınlarının etkisinin kırılması için çeşitli kremlerde kullanılabilmektedir. Şapka, gözlük gibi ürünlerle güneş ışınlarından tam olarak korunması da önemli bir etkiye sahiptir. Bunun için açık renk kıyafetleri giyilmesi de koruma için avantajlı hale gelmesinde yardımcı olmaktadır. Aşırı derecede bronzlaştırma yapılması durumunda ise ciltte lekelerin oluşmasına zemin hazırlanmaktadır. Yaz aylarında cilt bakımı yapılırken kaliteli kozmetik malzemelerin tercih edilmesi de önemlidir.

Cilt Lekeleri

Çok sık bir şekilde görülen cilt lekeleri yaz aylarında cilt bakımı yapılmaması durumunda görülmektedir. Özellikle zararlı güneş ışınları altında çok fazla süre boyunca kalınmasından sonra meydana çıkmaktadır. Çok daha ağır ve riskli cilt hastalıklarının oluşumunda etkili olan cilt lekelerinin giderilmesinde bitkisel yolların tercih edilmesi önemlidir. Ancak bunun oluşmaması için güneşlenme anında dahi yüzün gölgede kalmasına dikkat edilmelidir. Cilt bakım konusunda belirlenen ip uçlarının uygulanmasıyla çok daha rahat ve sağlıklı bir şekilde süreç geçirilmektedir. Bununla birlikte çok sıcak olan havalarda aşırı derecede sıvı kaybı olmaktadır. Cildin tekrar kendisini toparlaması için su başta olmak üzere sıvı takviyesi alınması da diğer aylara göre çok daha fazla olmalıdır.

YAZAR HAKKINDA

Hürriyet Kadın Hürriyet Kadın Hürriyettir Kadın, Kadın Hürriyettir.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*