• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
TOPUZ SAÇ MODELLERİ

TOPUZ SAÇ MODELLERİ

Bayanlar tarafından çok sık tercih edilmesinden dolayı topuz saç modelleri birçok etkene bağlı olarak gruplara ayrılmaktadır. Yüz hatlarına göre kullanımı değişen topuz modelleri, tepe başta olmak üzere ense ve yandan olmak üzere yapımına göre üçe ayrılmaktadır. Bunların dışında dağınık, sıkı, örgülü, salaş, çiçekli, kabarık, hacimli gibi özelliklerine uygun bir şekilde farklı topuz seçenekleri vardır. çok kapsamlı olmasından dolayı yapılan topuzların birbirine göre farklılığı çok büyük değişiklikler içermektedir.

Topuz Model Seçimi

Minyon suratlı ve oval yüze sahip kişiler için ideal olan topuz saç modelleri içinde tepeden topuzlar en fazla yapılan olmaktadır. Boyu çok daha fazla uzun gösterme özelliğine sahip olduğu için yapılabilmektedir. Yüzün küçük olduğu durumlar içinde de tepeden topuz uygundur. Dikdörtgen yüz tipine sahip bayanlar için ise ensede topuz modelleri çok daha iyi bir seçim olmaktadır. Topuz saç modelleri arasında ense topuzu olarak modelle birlikte daha zarif ve şık bir görünüm kazanılmaktadır. Dağınık, sıkı ya da kabarık çeşitlerde ense topuz yapılmaktadır. Kare yüz tipine sahip olmakla birlikte yüzün yuvarlak olarak gösterilmesinde ise yandan topuz tercih edilmektedir. Küçük yüzlerin ortaya çıkmasında etkili olan yandan topuz çeşitlerinde sıkı ve çiçekli kullanım görülmektedir.

Topuz Saç Özellikleri

Yüz tipine göre seçimi yapılan topuzlarda diğer önemli unsurlar ise omuz ve boy olarak sıralanmaktadır. Ayrıca kıyafete göre de topuzun belirlenmesinde etkili olmaktadır. Genç kızlar arasında trend olan dağınık topuz saç modelleri ise örgülü şeklindedir. Ancak bu model ile birlikte takı ve aksesuar kullanımı da oldukça azalmaktadır. Topuz saç modelleri içinde daha canlı ve farklılık yaratan örgülü stil ise giderek popülerleşmektedir. Saçlarla çiçek havası yaratılması romantik açıdan da etkilidir.

YAZAR HAKKINDA

Hürriyet Kadın Hürriyet Kadın Hürriyettir Kadın, Kadın Hürriyettir.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*