• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Tarragona’ya Seyahat

Tarragona’ya Seyahat

Tarragona’ya Seyahat

Tarragona, İspanya’da Barselona’nın güney batısında kalan, Barselona‘dan  yaklaşık 1.5 saat  süren güzel bir tren yolculuğu ile ulaşabileceğiniz , tarihi, antik, turistik ve bir o kadar şirin kent.

Tarragona‘da iken kendinizi sıcak ,samimi ve yardım sever insanların arasında bulursunuz. Bu kente ilk defa geldiğinizde ,kendinizi yabancı hissetmeyeceğiniz gibi ; hayranlık derecesinde , kendinizi kentin atmosferine kaptırabilirsiniz.Tarragona‘yı ; İspanya’da yapılacak bir tatilin , sadece büyükşehirlerde  yapılmaması gerektiğinin bir kanıtı olarak algılayabilirsiniz. Geçireceğiniz bir haftalık tatilin tamamını dolu dolu bu kentin dışına çıkmadan tamamlayabilirsiniz. Masmavi denizinin yanında  upuzun , altın sarısı rengi ile kumsalı , insanın kalbini fethetmeye birebir. Denizinin güzelliğinin yanı sıra ilgi çeken tarihi müzelere, antik Roma tiyatrolarına ve büyük  katedrallere ev sahipliği yapmakta. Bu nedenle yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmuş vaziyettedir. Bunun yanında   Tarragona‘ya  turizm şirketleri de alakasız kalamamışlar ve bu güzel kente yolcu gemileri ile turistik geziler düzenlemişlerdir.

 

Özellikle 1 mayısta bu güzel kenti ziyaret edenler, işçi bayramının ne kadar güzel bir şekilde kutlandığına, görsel şölenler eşliğinde şahit olabilirler. Rengarenk  giyinen insanların , kentin simgesi olan insan kulelerini yapmasını hayranlıkla izleyebilirler. Ayrıca bu kentte ‘somut olmayan dünya mirası’  olarak UNESCO‘nun listesine giren ,  18. yüzyıldan bu yana  insan kulesi yapma yarışları düzenlenmektedir. Bu sayede Tarragona‘nın büyüsüne kapılabilir , bu şehirden ayrılmak istemeyebilirsiniz.Her keseye uygun otelleri, butikleri, hediyelik eşya dükkanları, restoranları ve kafeteryaları mevcuttur. Sevdiklerinize, bütçenize uygun hediyeler alabilir, onları çam sakızı çoban armağanı diye tabir edilen hediyelerle mutlu edebilirsiniz.

Bu şirin kentte , ailenizle akşam gidebileceğiniz kafeteryalarda hoş sohbetlere şahit olabilir , günün yorgunluğunu sevdiğiniz içecek ve yiyecekler eşliğinde atabilirsiniz.

 

YAZAR HAKKINDA

Hürriyet Kadın Hürriyet Kadın Hürriyettir Kadın, Kadın Hürriyettir.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*