• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Siyah Noktalar İçin Temizleme Maskeleri

Siyah Noktalar İçin Temizleme Maskeleri

Siyah noktalar erkek veya kadın fark etmeksizin her kişinin başına gelebilecek, tıkanan cilt sorunlarının sonucudur. Siyah nokta oluşmasındaki en büyük neden gözeneklerdir. Havada bulunan toz ve vücutta bulunan yağ karışımıyla oluşabilecek siyah noktalar, bünyeye bağlı etkenler ışığında da oluşabilir. Siyah noktaları arındırmak için çeşitli kürler ve maskeler tercih edilebilmektedir.

Siyah Noktaları Temizlemek İçin Önerilen Maske ve Kürler

Siyah Noktaları Temizleyen Kür

2 tatlı kaşığı doğal yoğurt

2 çay kaşığına yakın mısır unu

Mısır unuyla yoğurt bir kaba konulup, karıştırılır. Çembersel hareketler ile göz altı bölgesi hariç yüzün geri kalan bölümlerine sürülür. Vücutta 15 dakikaya yakın kalan kür, ovma işlemleriyle çıkarılır. Bu kür yöntemi sayesinde, yüze bir nevi peeling yapılmış olursunuz ve siyah noktaların büyük bir kısmının giderilmesi sağlanır.

 

Siyah Noktalar İçin Temizleme Kürü

1L su

1 şişe maden suyu

1 litre su kaynatılıp, çok da sıcak olmaması gereken suyu bir süre bekletmelisiniz. Büyük bir kaptaki suda, yüzümüzü 5 dakika civarı tutmak yetecektir. Buharda tuttuğumuz yüzümüzü çekip, havluyla kurulamalıyız. Bu sayede siyah noktalarımız yumuşayacaktır. Bir pamuk parçasına döktüğünüz maden suyuyla yüzünüzü silerek işlemi tamamlayabilirsiniz. İşlemler sonucu yumuşamış olan siyah noktalar, maden suyu aracılığıyla tamamıyla yok olur.

 

Siyah Noktalar İçin Temizleme Maskesi

 

3/4 tatlı kaşığı kahve

yarım – 3/4 arası tatlı kaşığı yağ(zeytinyağı önerilir)

Malzemeleri olabildiğince karıştırın. Eğer karışım az oluşursa, iki malzemeden de aynı oranda ekleyebilirsiniz. Birleştirdiğiniz malzemeleri siyah noktalı bölgelere sürmenizle birlikte, 15 dakikaya yakın bekletilir. Daha sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Kahvenin peeling etkisi bulunduğu için, siyah noktalar çok kolay bir şekilde atılacaktır.

 

Siyah noktalara uygulanacak maske ve kürler, tercihen haftada bir defa tekrarlanabilir. Zamanla siyah noktalardaki azalmayı siz de somut bir şekilde farkedeceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*