• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Mantar Enfeksiyonundan Diyetle Kurtulmak

Mantar Enfeksiyonundan Diyetle Kurtulmak

Mantar Enfeksiyonundan Diyetle Kurtulmak

Mantarlar parazit canlılardır Bir mantar enfeksiyonu dendiğinde aklımıza insan derisine yerleşip deriyi yiyerek gelişen canlılar gelir. Bu canlılar deri üzerine yerleşerek uzun yıllar yaşayabilirler. Ayak parmak araları bu tip canlıların yaşam alanlarıdır. Bu enfeksiyonlara maya enfeksiyonu olarak da bakılabilir. sindirim sisteminde bir maya enfeksiyonunun tedavisi oldukça zordur. Midemizde yaşayan bakteriler sindirim olayında faal rol alırlar. eğer bir antibiyotik kullanarak maya enfeksiyonlarını yok etmek istersek; yararlı bakterileri de beraber öldürmüş oluruz ki bu durumda yepyeni sindirim  hastalıkları ortaya çıkacaktır. eğer sizde maya enfeksiyonları varsa ilaç yerine diyet uygulamanız gerekir. Kullanacağınız diyet; maya enfeksiyonuna neden olan canlıların beslenemeyeceği bir diyet olmalıdır. Mesela siz bol bol rafine şeker ürünleri tüketirseniz bu enfeksiyonlar asla sisteminizi terk etmezler. Gittikçe gelişmeye devam ederler. Diyetinizin esas paçasını doğal anti-fungal gıdalar oluşturacaktır. Bu besinler parazitlerin ve maya- mantar enfeksiyonlarının çoğalmasını engeller ve dışkı yoluyla atılmalarına yardım ederler.

Diyetin Önemi:

İster hasta ister sağlıklı; ister genç ister yaşlı olun hayatın her sürecinde diyet yapmak yararlıdır. Sağlıklı iseniz sağlığınızı devam ettirirsiniz. Hasta iseniz hastalıkla baş etmenin yolunu bulursunuz. Vücut direncinize katkı sağlarsınız. Daha sağlıklı ve uzun ömürlü olursunuz. Ancak her diyet programı her insan için eşit derecede fayda sağlamayabilir her insanın sindirim, boşaltım sistemi ve metabolizması farklıdır. O yüzden her insan diyet yapmadan önce mutlaka nasıl bir program uygulayacağını bilmelidir. Her tür hastalık için farklı diyetler vardır. Diyete başlamadan önce kronik hastalıklar olan şeker ve tansiyon hastalığınızın olup olmamasına göre diyet içerikleri çeşitlenebilir.

Doğal Anti Fungal Besinler

Doğal anti-fungal özelliklere sahip bazı özel gıdalar var. Bu gıdalardaki ekstraktların cilt bakımında ve cilt temelli fungal enfeksiyonların tedavisinde kullanıldığı unutulmamalıdır. Siyah zeytin, antifungal ve antioksidan özellikleriyle dikkat çeker. Demek ki kahvaltılarınızda mutlaka siyah zeytin tüketmeniz gerekir… Ayrıca hindistancevizi yağı anti fungal özellik gösterir ve maya enfeksiyonlarını yok eder. Zerdeçal her türlü tıbbî uygulamalarda kullanılmak üzere mükemmel bir doğal besin kaynağıdır. Zerdeçal Cildin parlaması için, antiseptik bir ajanın yanı sıra antifungal olarak da kullanılabilir.  Sisteminizi mantar enfeksiyonlarından arındırmak istediğinizde denemek istediğiniz diğer gıdaların başında sarımsaktır.

YAZAR HAKKINDA

Hürriyet Kadın Hürriyet Kadın Hürriyettir Kadın, Kadın Hürriyettir.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*