• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kadınlar Neden Dırdır Yapar

Kadınlar Neden Dırdır Yapar

Yorumlarınız, bizim için önemlidir. Yazıyı okuduktan sonra yazının altında bulunan yorum kısmı ile düşüncelerinizi bizim ile paylaşabilirsiniz.

Kadınlar ve Dırdır

Kadınlar narin varlıklardır. Narin olduğu kadar da değerlidirler. Kadınlara değer verenlere değer verildiğini ya da kadınların kutsal varlıklar olduğunu hadislerden de görebiliyoruz. Bunun için birkaç örnek vermek gerekir ise;

‘’Cennet anaların ayağının altındadır.’’

‘’Sizin en hayırlınız, kadınlara hayırlı (iyi davranan) olandır.’’

‘’Kadınlara ancak kerim olanlar ikram eder(değerli olanlar değer verir), onlara kötülük edenler ise leim (kötü) kişilerdir’’

Kimi zaman , her ailede olduğu gibi yada her ilişki de , karşı cinsler arasında anlaşmazlıklar olabiliyor. Bu anlaşmazlıkların nedenlerini her iki cins abartarak birbirlerine üstünlük kurmaya çalışabilmekteler. Günün sonunda ve ya tartışmanın sonunda, kazananı olmadığı gibi galibi de olmamaktadır çoğu zaman. Hatta tartışılan konu hakkında sonuca varamamak ile beraber , unutulmaktadır zamanla. Lakin tartışma esnasında erkekler genel olarak başa çıkamayacaklarını anladıkları vakitte susmayı tercih ederler ve hatta bu huyları karşı tarafı daha da sinirlendirme amacı içermektedir çoğu zaman. Erkeklerin bu huyunu bilmelerine karşılık kadınlar, sorunların çözümüne odaklandıklarından , bu nedenle konuşma çabası içinde olduklarından, karşı tarafın susması vesilesi ile daha da sinirlenmekte ve konuşmalarını, hatta ses tonlarını artırarak, devam ettirmektedirler. Tartışmanın çözüme ulaşabilmesi adına kadınların konuşmaları erkeklere dırdır ediyormuş hissi vermektedir ve hatta erkekler bu özelliği yanlış anlamakla beraber, bunu sosyal medyada TT  (tweetter #KadınlarNedenDIRDIRyapar  ) yani günün en çok konuşulan konuları arasına sokmaya çalışmaktadırlar ki başarılı olmaktadırlar da.

Kadınların dırdır ediyormuş gibi  bir algı ile bastırmaya çalışmak ve sözüm ona onları bu alışkanlıklarından vazgeçirmeye çalışmak her erkeğin mizahında mevcuttur. Kadınların olmayan bu özelliğini vazgeçirmeye çalışmak yerine , kadınları daha çok anlamaya çalışmak, onların narin yapılarına göre hareket etmek ve onları küçük hediyelerle mutlu etmek siz erkelerin elinde. Erkeklerin kadınlara olan yaklaşımlarını biraz olsun iyileştirme çabası sarf etmesi karşı tarafı memnun etmekle beraber uyum içinde bir birlikteliği götürme imkanı yaratmakta. Hatta kadınlara yapılan iyilikler kat be kat fazlası ile karşı cinse sevgi ve anlayış bakımından dönüş sağlamaktadır.

Kadınları Sevdiğinizi Hissettirin

Kadınlara; onları  sevdiğinizi , onlara önem verdiğinizi hissettirin. Kadınlara söyleyeceğiniz en küçük sevgi sözcüğü bile onlara önem verdiğinizi ve sevdiğinizi kanıtlayabilir. Kadınları mutlu etmek için illa ki çok pahalı çiçekler ile aranjmanlar yaptırmak gerekmez. Onlara vereceğiniz küçük bir papatya bile mutlu eder. Özellikle kadınları önemsediğinizi onlara hissettirin. Onların fikirlerine değer verin. Onlar için önemli olarak adlandırılan günleri unutmamaya özen gösterin ( şuan unutmak o kadar zorlaştı ki , çeşitli mail programları ile etkinlik tavimleri oluşturabilir zamanı geldiğinde uyarı almanıza imkan sunmaktadır). Erkeklerin önem vermediği ama kadınların bilhassa çok önem verdiği sözcükleri onlara söylemeyi esirgemeyin. En önemlisi kadınlara ‘’ SENİ SEVİYORUM ‘’ sözünü söylemeyi sakın ihmal etmeyin. Bu onların, size karşı bakış açısını değiştirmektedir.

YAZAR HAKKINDA

Hürriyet Kadın Hürriyet Kadın Hürriyettir Kadın, Kadın Hürriyettir.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Çok sevince off rahat bırak ya aman da diyebilirler. Kadınlar bu dırdırı hep yapar ?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*