• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kadıköy de Görülmesi Gereken Yerler

Kadıköy de Görülmesi Gereken Yerler

Kadıköy; İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan en güzel ilçelerinin başında gelmektedir. İlçeye, İstanbul’un her yerinden ulaşım imkanı mevcuttur. Örneğin ; Avrupa yakasından , Avcılar  istikametinden gelecek biri tek vesait ile Kadıköy‘ün merkezine çok rahat ulaşabilir. Ayrıca ilçeye metro, vapur, minibüs, otobüs, feribot gibi ulaşım araçları ile ulaşılabilir. Lokasyon olarak, ulaşımı kolay olmak ile beraber; eğlence, spor, sanat etkinlik mekanlarının çokluğu ile merkezi bir hal almıştır.

Kadıköy’ün gezilecek-görülecek yerlerini saymadan önce ; Kadıköy denilince akla ilk gelen buluşma yerlerini söyleyerek, bu ilçeye ilk defa gelecek biri için büyük bir kolaylık sağlamış oluruz. Kadıköy’ün en ünlü buluşma mekanlarının başında Kadıköy Boğasını söylemeden geçemeyiz. İlçenin simgesi konumundadır. Kadıköy Boğasından sonra diğer buluşma yerlerini çabucak söyleyelim. Haldun Taner Tiyatrosu, Kadıköy Eminönü ve ya Beşiktaş İskeleleri en işlek buluşma yerleri arasında gösterebiliriz. Ek bilgileri verdikten sonra bir çırpıda Kadıköy’de gezilecek yerleri sıralayıverelim.

Kadıköy’de Gezilecek Yerler

Tarih kokan görkemli yapısı ile Haydarpaşa Tren Garını görmeden ilçeden ayrılmak abes olur. Merkezden saymaya başlarsak , Kadıköy Çarşısında duralım . Bu çarşıda her zevke uygun  mekanlar mevcuttur. Tiyatrolar, kafeler, barlar, meyhaneler, sinemalar, opera, halk evi . Aklınıza gelebilecek bütün etkinlikleri bu güzel ilçeden ayrılmadan yaşayabilirsiniz.  Haluk BİLGİNER’in  OYUN ATÖLYESİ , Şevket ÇORUH’un BABA SAHNESİ , Emre KINAY’ın DURU TİYATROSU bu ilçemizde bulunmaktadır. Bununla beraber  Süreyya Operasını , Haldun Taner Tiyatrosunu, Moda Sahnesini , Barış MANÇO Evini, Ali Suavi Sokağı (Sanatçılar Sokağı)’nda Nazım Hikmet Kültür Merkezini es geçmemek gerekir. Antika mı aradınız? Tellazade sokakta zevkinize uygun birçok ürün bulabilirsiniz. İbadet mi etmek istiyorsunuz cami de mevcut kilise de mevcut hatta  sinagog ta.

Kadıköy’e gittiniz mi Akmar Pasajına uğramak , olmazsa olmazlardandır. Akmar Pasajından yukarı doğru Bahariye’ye  çıktık mı kendimizi bir anda insan güruhu içinde bulabiliriz. Benliğimizi kaptırdık mı kendimizi MODA’nın o güzel ambiyansı içinde bulabiliriz. Moda’da çay bahçelerinde çay , ünlü dondurmacılarında da dondurma ve waffle keyfi ise bir başka oluyor.

Kadıköy’ün görülmesi gereken sayısız yeri mevcuttur.  Okurları fazla sıkmamak adına  geri kalan yerleri hızlıca geçmek istiyorum.

  1.  Cadde Bostan Kültür Merkezi
  2.  Fenerbahçe Parkı, Kalamış Parkı, Yoğurtçu Parkı, Göztepe Özgürlük Parkı
  3.  İstanbul Oyuncak Müzesi
  4. Kazım Karabekir Paşa Müzesi
  5.  Bağdat Caddesi
  6. Fenerbahçe Stadı ve Fenerbahçe Müzesi
  7. Cadde Bostan Plajı

İlçede görülmesi gereken sayısız yerlerden bir kaçıdır.

 

YAZAR HAKKINDA

Hürriyet Kadın Hürriyet Kadın Hürriyettir Kadın, Kadın Hürriyettir.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*