• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
İyi Bir Tatil İçin Yapılması Gerekenler

İyi Bir Tatil İçin Yapılması Gerekenler

Okulların kapanması ile beraber birçok kişinin hemen aklına gelen ilk kelime tatildir. Tatil denilince de , bana göre, Türkiye’de ilk akla gelen 4 yer Bodrum, Antalya, Çeşme, Marmaris’tir. Tabi bununla beraber memleket özlemi çekenler azımsanmayacak kadar fazladır. Memleket özlemi çekenleri bir yana koyar isek , saydığım yerlere gidecek kişiler erken rezervasyonlarını yaptırmış olmalılar. Aksi halde otellerde yer bulma sorunu yaşayabilirler. Rezervasyon yaptıranlar , rezervasyonlarını yaptırdıkları ilk andan itibaren , tatile gidecekleri tarihleri iple çekmeye başlarlar.

İyi Bir Tatil İçin Yapılması Gerekenler

Tatil yaklaştıkça aklımıza 1001 türlü soru ve sorun gelmektedir. Hatta, kimi sorular stres yapmamıza bile neden olmaktadır. Bu soruların ve ya sorunların başında kilo problemi gelmektedir. Kış aylarında aldığımız kilolar neticesinde giyeceğimiz mayoların, bikinilerin vücudumuza oturup oturmayacağı endişesi oluşmaktadır, içimizde. Bununla beraber , yer bulunması ve ekonomik olması adına önceden alınan tatiller, daha önce gitmediğimiz bir yer ise, gidilecek otellerin nasıl bir yer olduğu ile ilgili endişeleri aklımıza getirmektedir. Bu endişeyi içimizde yaşar ve otel ile ilgili yapılan yorumları araştırarak son güne kadar fikir sahibi olmaya çalışırız.

Tatil heyecanı ile beraber aklımızı kurcalayan diğer bir soru da , yanımızda neler götürmemiz gerektiğidir. Daha önceki tatillerimizde şunları da götürseydim dediğimiz bir çok şeyi satın almayı son güne bırakırız. Hatta satın almadan  yola çıkarız.

Tatil için gerekenleri şöyle sıralayabiliriz.

 1. İlk sıraya, içini bir çok ürün ile dolduracağımız, plaj çantasını koymak istiyorum.
 2. Güneş kremi
 3. Güneş gözlüğü
 4. Havuz yerine denizde yüzüyor isek deniz ayakkabısı
 5. Denizde biraz açıkta yüzüyor isek deniz altının güzelliklerini görebilmek adına deniz gözlüğü, hava hortumu ve palet
 6. Her tatilde başkalarından görüp özendiğimiz ama bir türlü almadığımız deniz yatağı, denizde birbirimize atmamız için avucumuzun kavraya bileceği büyüklükte top yada frizbi de olabilir  🙂
 7. Olmazsa olmazlarımız arasına girmesi gereken plaj havlusu. Bunun yanında banyo ve yüz havlusu.
 8. Plaj çantamızın içinde yedek bikini ve ya mayomuz için yer ayırmayı unutmamız gerekir.
 9. Sahil kenarlarında bulunan otellerde su sporlarını icra eden hatta özendiren firmalar bulunmaktadır. Bu sporları maddi imkanlarımız çerçevesinde yapabilir ya da seyredebiliriz. Bunlara örnek verecek olur isek parasailing, su jeti, jet ski, muz, hamburger ve benzeri eğlence aktivitelerine katılarak eğlenme katsayımızı artırabiliriz.
 10. Tatilde günlük bakımlarımızı yapabilmek adına  şampuan, duş jeli,  tırnak makası,  deodorant, parfüm, tarak, diş macunu, diş fırçası gibi bakım eşyalarımızı da yanımızda bulundurmamız gereklidir.
 11. Kullanmamız gereken ilaçlar var ise aksatmamak adına , bu ilaçları almayı unutmamalıyız. Bunlara ek olarak ağrı kesici , ateş düşürücü gibi ilaçları yanımızda bulundurabiliriz.
 12. Gittiğimiz yerlerde yeni yerler görmeyi ve  gezmeyi seviyor isek  gitmeden önce internette gideceğimiz yer ile alakalı araştırmalar yapabilir, araştırmalarımız sonucu gezeceğimiz yerleri belirleyerek , araç kiralayabiliriz.
 13. Geceleri bulunduğumuz bölgenin eğlence mekanlarını gezebilir ve hatta ünlü isimler ile karşılaşabiliriz. Geceleri çıkmayı planlıyor isek yanımıza gece elbisesi almayı unutmamamız gerekir.

Yukarıda belirtilen listeyi uzatmak mümkün. Kendi ihtiyaç ve isteklerimizi göz önünde bulundurarak , tatile çıkmadan önce ihtiyaçlarımızı karşılayabiliriz. Gittiğimiz tatil bölgesinde daha yüklü meblağlar ödememek adına ihtiyaçlarımızı son güne bırakmadan temin etmeliyiz. Yazımızın, tatilinizin daha verimli geçmesi adına katkıda bulunmasını umut eder, bol eğlenceli günler geçirmenizi temenni ederim.

İyi tatiller.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*