• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İSTANBUL ve AŞK

İSTANBUL ve AŞK

İstanbul ve Aşk ‘ın başlangıcı. İstabul’a aşık olmak için, kendimce özel, 3 nedeni.

İstanbul, Türkiye’de yaşayan herkesin diyemem ama büyük bir kısmın rüyalarını süsleyen şehir.İstanbul’un taşının toprağının altın olduğuna dair izlediğimiz Yeşilçam filmleriydi insanın aklını çelen. İstanbul’a kapak attın mı sırtın yere gelmez replikleri ile başlayıp Ulan İstanbul, sen mi büyüksün ben mi , diye devam edip, biten cümlelerin sonun ne olduğunu hep merak etmişimdir. Acaba, İstanbul seni yeneceğim diye cümle kuran kaç kişi yenmiştir, İstanbul’u?

Çocukluk yıllarımın sonlarına doğru,ilk kez , yanılmıyorsam sabahın 3’ü gibi babam ve arkadaşı ile gelmiştik, İstanbul’a. Öyle çok kalmamıştık,gezecek kadar vaktimiz de olmamıştı dolayısı ile.Başka bir arkadaşlarını alıp dönmüştük gerisin geriye  Kocaeli’ne.Israrlarım sonucu ben de eşlik  etmiştim onlara. İyi ki ısrar etmişim. Hatırlıyorum da, ilk defa İstanbul’a gitmenin vermiş olduğu heyecanla arabada fal-taşı gibi  açmıştım gözlerimi. Her geçtiğimiz yeri karış karış inceliyordum.Yıldız’dan Beşiktaş’a doğru inip  Dolmabahçe caddesine girdiğimizde büyülemeye başlamıştı bu şehir beni.  Sağ tarafımda, gecenin  karanlığına inat edermişçesine aydınlatılmış ,Atatürk Posterleri ile donatılmıştı cadde, boydan boya.Beni bu şehre aşık eden ilk anım olmuştur. Hala, o büyük insanın, mavi gözlü dev , Atatürk’ün  resimleri ayrı bir güzellik katmakta Beşiktaş’a. Ardından, tuttuğum takım olan  Beşiktaş’ın , hep radyolardan dinlediğimiz replik  (o zaman ki adı ile İnönü Stadı) ” İnönü  stadının, deniz tarafındaki kalesi ” nin dışından geçmekteydik ki bir daha aşık olmuştum, İstanbul’a . İste o anlar, İstanbul’un taşının toprağının altın olduğuna inanmıştım, büyüleyici.

 

O günlerden sonra uzun bir süre adım dahi atmamıştım İstanbul’a. Nereden bilecektim ki, İstanbul’un kaderim olduğunu.Üniversiteyi kazanmıştım, zor bela. Üstelik Beşiktaş’ta. Yüce Allah’tan ne dilediysem olmuştu.Binlerce kez şükürler olsun.Yaşamak istediğim şehir, okumak istediğim okul üstelik okumak istediğim bölüm. Daha ne isteyebilirdim ki. İnsanoğlu doyumsuz olduğu için, bir çok şey istemiştim aslında.Tabi bu isteklerimin hepsinin gerçekleşmesinin imkanız olduğunu biliyordum ve kendimi ona göre hazırlamıştım.

Aslında, en önemli isteğimin gerçekleşmesi yeterdi benim için. Bu şehre, iki kere aşık olmuştum. Birincisi, mavi gözlü büyük insan Atatürk ile , ikincisi ,  Beşiktaş’ ın İnönü Stadı ile. Üçüncü bir aşk, hiç fena olmazdı. Beni bu şehre daha da bağlayacak olan.

Yine  söylüyorum, Allah’ıma şükürler olsun ki bu isteğimi de geri çevirmedi. Beni çok seven ve onu çok seveceğim, bir aşkı nasip etmişti bana. Her ilişkide olduğu gibi inişler çıkışlar olsa da beraberliğimizde, mutlu son ile bitecekti ilişkimiz.Evlilik tabi ki. Evliyiz ve aradan neredeyse 10 yıl geçmiş.İlk günkü gibi aşık olur mu biri, diye merak ederken, geçen senler aşkımızda eksilmelere imkan vermediği gibi artmasına vesile olmuştur.

İstanbul ve Aşk hikayem böyle başladı ve devam etmekte.

YAZAR HAKKINDA

Hürriyet Kadın Hürriyet Kadın Hürriyettir Kadın, Kadın Hürriyettir.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*