• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Güneş Lekelerine Bitkisel Çözümler

Güneş Lekelerine Bitkisel Çözümler

Güneş Lekelerine Çözüm Önerileri

Yaz geldi. Hepimiz deniz, kum ve güneş tutkunuyuz. Ancak güneş lekeleri, benim de olduğu gibi birçok kişinin baş edemediği problemlerin başında gelmektedir.  Özellikle de bıyık üstü lekeler. Pahalı güneş kremleri ve pahalı cilt açıcı ürünleri denediyseniz;  fakat lekelerden bir türlü kurtulamadıysanız, bu yazıda güneş lekelerine bitkisel çözüm önerilerini sizlerle paylaşmak istedik.

Öncelikle;  bu lekeleri meydana getiren, güneş ışınlarının etkisi ile daha da belirginleşmesine neden olan kaynağı bulmalı ve bu en aza indirmelisiniz.  Bunların başında ağda gelmektedir.  Ayrıca bıyık üstü tüylerimizden kurtulmaya çalışırken, ipin oluşturduğu tahribatlar da etkendir. Kararmaların azalmasına, kimi zamanda yok olmasına, aşağıda yazdığım çözüm önerilerini bizzat deneyerek, işe yaramasına şahit oldum. Bu vesile ile sizlerle de paylaşarak, biz kadınların başlıca sorunu haline gelmiş güneş lekelerin azalmasına katkıda bulunmak istedim.

Güneş Lekelerine Bitkisel Çözümler

Limon, koyulaşmış cilt rengini açan en etkili yöntemlerden bir tanesi ve en güçlü cilt ağartıcıdır.  Limon kürünün uygulanışını şu şekilde belirtebiliriz. Bıyık üzerindeki pigmantasyonu önlemek ya da azaltmak için limonu dörde bölüp, bölünen parçalardan bir tanesini yavaş dokunuşlarla bıyık bölgesine yedirerek sürün. Limon sürdüğünüz bölgede kuruduktan sonra soğuk su ile durulayın. 2 hafta içinde, bu işlemi uyguladığınız yüzeydeki farkı sizde net olarak göreceksiniz. Bu yöntemi ağda ya da ip operasyonu geçirdikten sonra uygulamanız tavsiye edilmez. Operasyonlardan sonra aşınan cilde uygulanan limonun canınızı yakma ihtimali mevcuttur.

Bir başka yöntemde, yaz aylarının vazgeçilmez meyvesi ve doğal bir mucize olan kayısının lekeli yüzeye uygulanması.  Kayısı hem sindirim sistemini çalıştırıyor, hem kalp sağlığınızı koruyor hem de cildi güzelleştiriyor. Bu nedenle mutlaka kayısı tüketmeniz önerilir.  Limon ile aynı şekilde, taze kayısıyı ikiye böldükten sonra bölünmüş parçalardan birinin iç yüzeyini bıyık bölgenize ve ya yüzünüzün istediğiniz yerlerine sürüp, cildiniz gerilmesini ve kayısının cildinizde kurumasını bekliyorsunuz. Ardından soğuk suyla cildinizi durulayarak bu yöntemi uygulamanızı sonlandırıyorsunuz.

Önerilen iki yöntemden hangisi kolayınıza geliyor ise 2 hafta denedikten sonra sonucu kendi gözlerinizle göreceksiniz. Önemli olan bir noktada,  limon ya da kayısı kürünü uyguladıktan sonra mümkün olduğunca güneş ışınlarından uzak kalmanız ve ya bu ışınların olmadığı gece vakitlerin de kürü uygulamanız önerilir.

 

Sağlıklı ve lekesiz günler diliyorum.

 

YAZAR HAKKINDA

Hürriyet Kadın Hürriyet Kadın Hürriyettir Kadın, Kadın Hürriyettir.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*