• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
GÖZ ALTI MORLUKLARINA KARŞI BİTKİSEL ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

GÖZ ALTI MORLUKLARINA KARŞI BİTKİSEL ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Farklı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan göz altı morluklarına bitkisel çözüm önerileri oldukça fazla sayıda yer almaktadır. Bunların uygulanmasından önce ise yapılması gereken belli başlı hususlar bulunmaktadır. Morluklarının sebebinin bilinmesi gerekli olan başlıca husus olarak dile getirilmektedir. Kötü beslenme alışkanlıklarının yanında stres, uykusuzluk, güneş ışınlarına fazla oranda maruz kalma ve alerji gibi sebepleri olabildiği gibi bazı morlukların tek sebebi ise genetik olabilmektedir. Bundan dolayı belirleyici etkenlerin tespit edilmesi bir hayli önem taşımaktadır. Aksi halde yeterli derecede sebebi ve ortaya çıkış durumları bilinmediği takdirde farklı unsurların tedavi amaçlı kullanılmasında bile fayda olmayacaktır.

Morlukların Sebepleri

Yorgunluk, uykusuzluk ya da stres gibi psikolojik sebeplere bağlı olan nedenlere dayanan göz altı morluklarına bitkisel çözüm önerilerinden en çok tercih edileni maydanozdur. 3 yemek kaşığı maydanoz ile 2 yemek kaşığı yoğurdun mikser aracı ile karıştırılmasıyla oluşturulan bitkisel ürünün göz altına sürülmesi yeterlidir. 15 dakika göz altında kalmasıyla birlikte morlukların büyük bölümü giderilmektedir. Daha sonrasında ise ılık suyla yıkanarak temizlenmesini sağlanır. Bunun dışında mutfaklarda her zaman bulunan patates ve salatalık karışımıyla da farklı bir karışım yapılabilmektedir. Salatalık ve patatesin suyunun karıştırılmasından sonra pamuk yardımıyla göz altına sürülmesi sağlanmaktadır. Biraz bekletildikten sonra morlukların geçmeye başladığı görülmektedir. Maydanoz gibi Karoten içeren bir başka üründe üzümdür. Besleyici olduğu kadar antioksidan madde bakımından yeterli seviyenin üstünde bulunan üzüm çekirdeği ile göz altında bulunan damarların güçlendirilmesi mümkündür. Aynı zamanda morlukların yanı sıra yaşlılıktan ötürü ortaya çıkan belirtilerinde giderilmesinde etkilidir. Kırışıkların tam anlamıyla çözümünde üzüm çekirdeği etkili olabilmektedir.

Tatlı Badem Yağı Kullanımı

Yumuşatıcı ve nemlendirici bir etkiye sahip olan badem yağının kozmetik ürünlerden çok daha etkili olduğu bilinmektedir. Bunun için sabah ve akşam vakitlerinde badem yağının göz altına sürülmesi önerilmektedir. Göz altı morluklarına bitkisel çözüm olan tatlı badem yağı, içerdiği K ve E vitaminleri sayesinde ciltte yenilenmeyi sağlamaktadır.

YAZAR HAKKINDA

Hürriyet Kadın Hürriyet Kadın Hürriyettir Kadın, Kadın Hürriyettir.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*