• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Evlilik Sonrası Erkekler ve Kadınlar

Evlilik Sonrası Erkekler ve Kadınlar

İnsanlar; doğar,büyür, aşık olur , evlenerek mutlu bir yuva kurarlar ve çocuklarına gerekli gelecek ortamını hazırladıktan sonra misyonunu tamamlayarak veda ederler , bu Dünya’ya. Doğanın kanunudur aslında, her canlı ölümü tadacaktır.

Kadınlar , sevilmek için yaratılmış, narin varlıklardır. Sevginizi gösterdiniz mi bir kadına, en mutsuz anda bile Dünya’nın en mutlu insanına dönüşebilmektedirler, bir anda. Kadınlar, sevildiğini hissettiği an, size bu sevgiyi misli ile hissettirebilmektedirler. İşte bu anlardan itibaren, Dünya’da sizin için yapamayacakları bir şey yoktur artık, onların gözünde.

Kadınlar , bu Dünya’da sevdiği kişinin merkezi olmak isterler.Haliyle sevdiğinin, onu da en az onun kadar çok sevmesini, bu sevgisini her hali ile belli etmesini isterler, ister istemez. Kadınlar, kendilerini güldüren, fikirlerine değer veren, hislerini anlayacak ve kendine deliler gibi aşık olacak, sevgisini  gizliden gizliye değil de içten bir şekilde göstere göstere usanmadan, sıkılmadan gösterecek bir ruh ikizi ile , kendi deyimimle RUH ÖKÜZÜ  ile, bir birliktelik yaşamak, hatta bunu ileri bir seviyeye taşıyarak, evlenmek isterler. Tanıştıkları, beraber oldukları ruh ikizlerinin her daim kendilerine ilgi göstermesini, en ufak bir olayda bile kendilerine destek olmasını isterler. Hatta, kendilerini göklere çıkartacak küçük hediyeler, çiçekler almasını, küçük organizasyonlar düzenlenmesini isterler. Düzenlenen organizasyonlar ve alınan küçük hediyelerle, kadınların mutluluklarına  mutluluk katılır, onlara Dünya’nın en özel insanı olduğunu hissettirir ki, öyledir de zaten.

Ruh ikizi dönemi kadınlarla tanışıp evlenene kadar ki dönemi kapsamaktadır, kanımca .Evlilikler öncesi , ruh ikiziniz olan sevdiğiniz bazen evlilik sonrası ruh öküzünüze dönüşebilmektedir.Ruh öküzleri evlilik öncesi yapmış oldukları küçük jestleri evlilik sonrası yapmaya imtina ederler. Onlara angarya  bir işmiş gibi gelebilmektedir, zamanla. Evlilik sonrası, canım cicim aylarından sonra ve ya birkaç seneden sonra ruh öküzü dönemine girilebilmektedir. Popüler kültürde ‘level atlamak’ diye tabir edilen kelimenin tam tersi gerçekleşebilmektedir. Buna tabiri caiz ise ‘level indirgemek’ diyebiliriz.

Bu indirgeme aslında kötü bir anlam ifade etmemektedir. Bu indirgeme ile erkeklerin sevgisinde şüphe etmek mantıksız bir yaklaşım olur. Erkekler genelde sevgisini ulu orta yerlerde göstermek istemeyen varlıklardır. Kendileri için en kolay kaçış yolu olarak ‘zaten sevdiğimi  biliyorsun bunu sana ya da herhangi birine neden göstermeye çalışayım ‘ cümlesini kurarlar.

Birkaç sene sonra ufak jestler, organizasyonlar bitebileceği gibi sevgi sözcüklerinde de azalmalar hissedilebilmektedir. Zaman ile günde defalarca kez söylenen ‘seni seviyorum’ cümlesi günde, haftada hatta ayda bir kez söylenen bir cümle halini alabilir.Bunların yanında, ilk yıllarda rica edip istenilen şeyler, emir kipi kullanarak istenebilmektedir zaman zaman. Örneğin mutfaktan gelirken su getirir misin yerine mutfaktan gelirken su getir cümlesi kurulabilir farkında olunmadan. Aslında bu, onların emretme dürtüsü değildir. Zaman ile alışkanlık haline gelen isteklerinin, dikkat edilmeden kurulan cümle ile istenmesi olarak algılayabiliriz.

Sonuç olarak, ruh öküzümün sevgisinden şüphe etmek şöyle dursun aklımdan dahi böyle olumsuz bir cümle geçmemektedir. Kadınlara, evlilik sonrası yapılan jestlerin azlığı onlara sevilmediklerini düşündürebilir kimi zaman.Bu yazı, hemcinslerimin bu tereddütlerine engel olmak ve bu makaleyi okuyan erkeklere evlilik sonrası kadınlara nasıl davranmaları gerektiği bakımından bir yol göstermesi amacı ile kaleme alınmıştır. Lakin, ne her kadının aynı hislere sahip olacağı ne de  her erkeğin aynı tavırları sergileyeceği söylenebilir.

Konuda geçen ruh öküzü tabiri teşbih niteliğinde olup , teşbihte hata olmaz cümlesinin arkasına ve affınıza sığınarak kullanılmıştır. Birilerine yardım etmesi temennisi ile.

YAZAR HAKKINDA

Hürriyet Kadın Hürriyet Kadın Hürriyettir Kadın, Kadın Hürriyettir.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*