• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ev Dekorasyonu ve Renk Seçimi

Ev Dekorasyonu ve Renk Seçimi

2017 EV DEKORASYONU

Ev dekorasyonunda sahip olunan mimari yapı ve ürünler önemli olmakla birlikte 2017 ev dekorasyon renkleri de zevklerin ortaya çıkarılmasında son derece önem taşımaktadır. Geçen yıllarda çok daha farklı renklerin oluşmasından dolayı pek fark yaratılmamasına karşı daha canlı renkler içermektedir. 2017 yılında evlerde canlılığı artırıcı açık renkler kullanılmaktadır. Mekânda ortaya çıkacak yaratıcı güç üzerinde tesirli olan renklerde alanlar önemli bir yer tutmaktadır. Oturma grupları başta olmak üzere mobilya ve küçük aksesuarlarda açık gri ile birlikte mavi renkler trend olmaktadır. 2017 yılının ev mobilyası üzerinde etkili olan bir başka renk ise kum bejidir.

ev dekorasyonu

Tamamlayıcı Öğeler

Ahşap masaların dışında tuğla ve kiremit duvarlarda 2017 ev dekorasyon renkleri açısından tamamlayıcı öğeler olmaktadır. Yatak odalarında ise parlaklığı çağırıştan renklerin yerine daha mat ve gerçekçi renkler tercih edilmektedir. Böylelikle sakinlik ve dinginlikte sahip olunabilmektedir. Stresi azalttığı bilinen sakin renklerin tercihinde ev dekorasyonunun etkisi büyüktür. Yorucu ve bıktırıcı şehir hayatına karşı düzenlenen 2017 renk trendlerinde sakinlik ve doğallık sunan beyaz tonlar ağırlıktadır. Aynı zamanda koyu yeşil tonlarında etkisi diğerlerine oranla çok daha fazladır. Renkler ile birlikte tamamlayıcı öğe olan bir başka durum ise geometrik desenlerdir. Duvarlarda aksesuar olarak kullanılan farklı geometrik desenler ile rahatlatıcı bir hava yaratılmaktadır. Duvarların tamamlanması ise halılarda bulunan renkli desenlerle olmaktadır. Böylelikle tam olarak doğallık ve gerçeklik barındıran renkli bir ev yaratılmaktadır.

Sadeliğin Temsili Renkler

Doğallığın temsilcileri olan yeşil ve beyaz ile sağlanan sadelik, aksesuarlar kadar farklı unsurlar ile de desteklenmektedir. 2017 ev dekorasyon renkleri sadeliğin yanında gerçeklikten de yararlanmaktadır. Bunun için ortamın oksijen seviyesini yükselten bitkiler kullanıma uygundur. Geniş yapraklı bitkilerin masaların üzerinde sağladığı rengarenk ortam ile birlikte yaşanabilir bir ev dekorasyonu ortaya çıkmaktadır.

YAZAR HAKKINDA

Hürriyet Kadın Hürriyet Kadın Hürriyettir Kadın, Kadın Hürriyettir.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*