• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
1 Ayda 10 Kilo Nasıl Alınır?

1 Ayda 10 Kilo Nasıl Alınır?

Kadınların aklına takılan genel soru “Nasıl kilo veririm?” olsa da kilosuzluktan şikayet eden kadınların sayısı da oldukça fazla. Belki bu durum ilginç gelebilir ancak çoğu kadına oldukça kilosuz olmak hiç çekici gelmiyor. Bunun için deneyebileceğiniz pek çok yöntem var. Eğer bu yöntemleri uygulayarak kilo almaya çalışırsanız 1 ay içerisinde 10 kiloyu garanti görüyoruz. Ancak eğer programı biraz aksatırsanız yine de 4.5 kilo civarı bir kilo alma ihtimaliniz bulunuyor.

 

1 Ayda 10 Kilo Nasıl Alınır?

Öncelikle tükettiğiniz besinlerin besin değerlerinden başlayalım işe. Burada size çok yemek yiyin demiyoruz. Yapmanız gereken tek şey sadece besin değerleri yüksek besinler tüketmek. Belki tüketeceğiniz her türlü besinin besin değerleri üstünde bulunmuyor ancak telefonlarda da bu işlemi gerçekleştirebilecek uygulamalar mevcut. Bu uygulamalarla yediğiniz besinlerin besin değerlerine kolaylıkla erişebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken şey “besin değeri yüksek” derken neyi kastettiğimizi iyice anlamak. Çünkü biz besin değeri derken yağlı yiyecekleri kastetmiyoruz. Eğer kalorisi yüksek olsun diye yağlı besinler yiyecek olursanız ne yazık ki kilo değil sadece yağ alırsınız ve bu zamandan sonra kilo vermeniz de oldukça zorlaşır.

 

-Az Hareket Edin

Belki de bu işin en büyük püf noktası burada. Genelde insanlardan duyduğumuz sitem cümlesi “Yiyorum yiyorum kilo alamıyorum” şeklinde oluyor. Oysa ki bilmeniz gereken şudur ki sadece yiyerek kilo almanız mümkün değil. Aslında evet, sadece yemek yiyip yatsanız  çok ciddi şekilde kilo alırsınız ancak sosyal aktiviteler ve hareketlilik de yemeğin üstüne eklenirse kilo alamayabilirsiniz. Burada önemli olan şey, hareketler ile fazla enerji tüketmemektir. Bildiğiniz gibi hareket ederken gerekli enerji kaloriler yakılarak elde edilmektedir. Yani hareket ederken, tükettiğiniz besinlerin bir kısmı, aktivitenin gerektirdiği enerjiye göre yakılacak ve vücudunuzdan atılacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*